rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

28. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Bezpečný pohyb na zamrzlé ploše

Bezpečný pohyb na zamrzlé plošeV návaznosti na nedávnou událost v Nižboru, kde se propadla dívka do Berounky, uvádíme souhrn pravidel pro bezpečný pohyb na ledu.

13. 2. 2012 Zobrazit více

Jsem občan... a chci pálit klestí

Jsem občan... a chci pálit klestíHASIČI varují, smrt číhá všude, i při pálení klestí:
Jsou známy případy z nedávné doby, kdy se pálení trávy či klestí vymklo kontrole a vše skončilo ztrátami na životech nebo požáry různých objektů. Věnujte, prosím, případnému pálení maximální pozornost, a zajistěte si dostatečnou zásobu vody pro uhašení v každém okamžiku.

Pokud se pálení vymkne kontrole, okamžitě kontaktujte hasiče prostřednictvím tísňových linek 150 nebo 112. V prostředí jako je zahrada, pole, les či louka se oheň dokáže šířit velice rychle. Sebemenší podcenění situace může způsobit neštěstí a značné materiální a ekologické škody s mnohdy nevratnými následky.
Informace o formuláři pálení klestí:

Formulář má sloužit v případech, kdy soukromá osoba, případně firma, má v plánu spalovat větší množství klestu po lesní těžbě nebo shrabanou stařinu, listí a větve při jarním úklidu zahrad. Operační důstojníci HZS tak získají snadný přehled o počtu a místech, kde pálení probíhají, zanesený i do mapových podkladů.

V případě ohlášení požáru může operační důstojník zjistit dotazem na uvedený mobilní telefon odpovědné osoby, zda se pálení nevymklo kontrole. V případě problémů vyšle na místo jednotku požární ochrany, nebo ohlášení požáru vyhodnotí jako planý poplach

Ve formuláři je nutné vyplnit datum a hodinu začátku i konce plánovaného pálení, jméno osoby, která je za pálení odpovědná, její číslo na mobilní telefon a e-mailovou adresu. Dále místo pálení, například město, obec, část obce, ulici, případně vhodný blízký orientační bod. Ve spodní části stránky se nachází mapa, na které si každý může najít místo, kde chce pálit. Kliknutím levého tlačítka myši se na mapě objeví bod a automaticky se zobrazí souřadnice GPS zvoleného místa.

Na konci stránky je tlačítko odeslat, kterým se potvrdí všechny zadané údaje.

Tato aplikace by měla občanům usnadnit nahlašování plánovaného pálení biologického odpadu především v nadcházejícím jarním období a zamezit zbytečným výjezdům hasičů, pokud není jejich pomoci na místě opravdu zapotřebí.

Odesláním formuláře Hasičský záchranný sbor nepovoluje pálení. Odesláním vyplněného formuláře je Vaše pálení evidováno operačním a informačním střediskem hasičského záchranného sboru.

Evidence slouží jen pro možnost ověření místa pálení s možným nahlášením požáru.

Po přečtení důležitých informací prosím přejděte na odkazovanou stránku.

Jsem poučen, chci jenom nahlásit pálení.

30. 3. 2010 Zobrazit méně